UJ3N120070K3S
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UJ3N120070K3S
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors JFETs
FET Type : N-Channel
Product Status : Active
Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) : 1200 V
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : -
Package / Case : TO-247-3
Mfr : Qorvo
Power - Max : 254 W
Current Drain (Id) - Max : 33.5 A
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds : 985pF @ 100V
Resistance - RDS(On) : 90 mOhms
Supplier Device Package : TO-247-3
Drain to Source Voltage (Vdss) : 1200 V
Base Product Number : UJ3N120070
Description : JFET N-CH 1200V 33.5A TO247-3
Contact Now
JFET N-Channel 1200 V 33.5 A 254 W Through Hole TO-247-3